Czy pracodawca może żądać wyników testu na obecność wirusa SARS-COV-2 lub przeciwciał po przejściu COVID-19?

Posted Posted in Orzecznictwo, Pytania i odpowiedzi, RODO

Analizując poniższe akty prawne nie znalazłem jednoznacznej podstawy prawnej, aby pracodawca był uprawniony do pozyskania od pracownika kopii wyniku testu na obecność wirusa SARS-COV-2 lub przeciwciał. Art. 17 obwieszczenia (1) mówi jednak, że Główny Inspektor Sanitarny oraz Wojewódzki Główny Inspektorat Sanitarny mogą w trybie administracyjnym wydawać decyzje i zalecenia, które legitymują podejmowane działania przez pracodawców. […]