Ataki wykorzystujące markę Vinted

Poza portalem OLX, który przestępcy wykorzystują do kontaktów z potencjalnymi ofiarami doszła platforma Vinted. Do osób umieszczających ogłoszenia za pośrednictwem tej platformy odzywają się oszuści, którzy udają zainteresowanie sprzedawanym przedmiotem. Gdy sprzedający zainteresowany jest transakcją, oszust wysyła mu fałszywe potwierdzenie, że przesyłka została opłacona przez kupującego.

Co dalej? Przycisk „potwierdzający transakcję” widoczny na załączonym obrazku prowadzi do spreparowanej przez atakującego strony. Celem jest wyłudzenie wrażliwych informacji, jak dane do konta bankowego ofiary, dostępów do mediów społecznościowych lub dostępów do firmy, w której zatrudniona jest ofiara. Możliwa jest również próba wyłudzenia danych karty płatniczej lub infekcja złośliwym oprogramowaniem.

Należy być ostrożnym. Jeżeli otrzymacie jakiekolwiek powiadomienie zawierające link (niezależnie z której platformy korzystasz – tu wygląda wiadomość jakby została wysłana z platformy Vinted), to upewnijcie się że odnośnik prowadzi do zaufanej strony. Ta poniżej order01981[.]info na pewno nie jest godna zaufania.

Vinted SCAM oszustwo
Oszustwo wykorzystujące markę Vinted